Trenutni aktualni MasterChef Slovenije Anže Kuplenik in tekmovalka Jerneja Trofenik Dimnik, ki nas je v karanteni zabavala na POP TV-ju, sta poskrbela za neverjetno poročno presenečenje. Anže je pripravil jedi, Jerneja pa je poskrbela za sladico.

Zaključni projekt akademije za organizatorje porok, Infinity events, je bila prava poroka. Poročila nevesta Sonja in njen partner, ki sta kot zakulisje za svoj čaroben dan izbrala kar ladjico! Organizatorka poroke se je odločila, da bo poskrbela za piko na i ter prosila aktualnega MasterChefa Anžeta Kuplenika, če bi na poroki poskrbel za kulinarični del. Anže je pristal in skozi pogovor ugotovil, da je nevesta dejansko njegova nekdanja učiteljica.

Sonja, ki si je že zaželela, da bi Anže prišel k njej domov skuhati večerjo, je bila tako neverjetno vesela, ko je ugotovila, kdo ji bo kuhal na poroki. “Sonja tega ni pričakovala, to pove tudi njena reakcija. Vrisk navdušenja, smeh in veselje. Seveda sva se objela in tudi dva poljuba na lička sta padla. Še jaz sem bil ganjen,” je povedal Anže.

Anže je na poroki pripravil slani del pogostitve. Za hladno predjed je pripravil raviole rdeče pese, polnjene z zeliščno skuto in dimljenim lososom, zeleni drobljenec, pečeno rdečo peso in domačo majonezo. Za toplo predjed je bil ribji bisque, tortelin polnjen s sardelami in rozinami ter kapesanta, medtem ko so bila za glavno jed goveja lička v vinski omaki s konjakom, pommes duchesse, krema rdeče pese in brokoli.

Nato je v kuhinjo vstopila še Jerneja, ki je poskrbela za sladki del večera. Pripravila je mandljev crumble z oljem vrtnice, vanilijev žličnih, meringa prah liofiliziranih jagod in posušene cvetove vrtnic. “Pripravila je tudi poročno torto z okusom vanilije in jagode ter sladki kotiček, ki so ga sestavljali čokoladni cupcakesi z malinovim polnilom, lešnikove lučke, kornetek tortice in krofke z bučnimi semeni, vanilijevo kremo, prelivom pistacije ter krofke z vanilijevo kremo s kokosom in pasijonkinim polnilom,” je še povedal Anže.

MORDA VAS ZANIMA TUDI

Vam nagajajo komarji? To so rastline, ki jih uspešno odganjajo!